Background
Prisijungimas

Tiesa apie dedikuotų serverių nuoma

Viena didžiausių problemų informacinių technologijų amžiuje yra informacijos iškraipymas. Jei jūs ieškote dedikuoto serverio turbūt pagrįstai kilo klausimas, kodėl dedikuotu serveriu kainos taip skiriasi? Vienuose serverių hostingose rašo kad dedikuotą serverį gali nusipirkti vos už 10-20LT, tuo tarpu kiti tiekėjai dedikuotų serverių kainas siūlo nuo 400LT iki kelių tūkstančių. Kyla pagrįstas klausimas, kodėl taip yra? Pirmiausia reikėtų suprasti, jog klientai dažnai suklaidinami pigesnes dedikuotų serverių paslaugas teikiančių hostingų, kurie  iš tiesų visai nėra dedikuotų serverių nuomotojai.

Atrodo tokie ilgamečiai rinkos dalyviai, kaip UAB "Interneto Vizija" atrodo turėtų būti vieni patikimiausių paslaugų teikėjų Lietuvoje. Net ir jų domenas dedikuoti.lt perša vartotojui mintį, kad jei jau dedikuotas serveris kainuoja vos 20LT tai man reiktų jį įsigyti, o tai pasirodo yra didžiausio masto apgaulė. Kodėl? Todėl, kad tai netiesa.

Kas tai yra dedikuotas serveris? Tai tiesiog kompiuteris. Nustebote? Na tai ne paprastas kompiuteris – tai galingas arba nelabai galingas kompiuteris. Realiai net ir tas kompiuteris į kurį jūs dabar žiūrite gali veikti kaip serveris, tačiau jis šiai funkcijai iš principo netinka.

Žinoma galima nupirkti kompiuterį už 1000 litų įrašyti į jį serverinę operacinę sistemą ir pajungti šį kompiuterį į tinklą. Net ir tokio serverio nuomoti už 20LT į mėnesį paslaugos teikėjui neapsimokėtų, nes atsipirkimas truktų daugiau nei 4 metus. Kyla klausimas, kodėl paslaugų teikėjai tokie geradariai? Nes dažnai siūlo nuomotis Intel XEON ar i7 serverius, kurių kaina yra dešimtys tūkstančių litų nors tai viso labo kompiuteris.

Visi tie pigūs "dedikuoti serveriai" yra paprasčiausiai – VDS (virtualus dedikuotas serveris) arba VPS (angl. Virtual Private Server) – tai tik Virtualiai Dedikuotas Serveris. Kitaip sakant, Jūs tarsi turite kompiuterį, bet tik "virtualiai". Tai reiškia, kad nesate 100% kompiuterio savininkas ir resursais dalinatės su kitais vartotojais, net jei jums apie tai niekas nieko ir nesako.

Sakysite, kad jie siūlo prisijungimą ROOT (pagrindinio administratoriaus) teisėmis. Taip, jūs gaunate prisijungimo teisę kaip ROOT į savo virtualų serverį, viduje jums viskas atrodys visai taip pat, kaip ir tikram dedikuotame serveryje. Viduje jūs matysite failų sistemos katalogus ir galėsite ten daryti viską, ką jums leido serverio administratorius – hostingo tiekėjas. Atrodo skirtumo kaip ir nėra gauni resursus, juos naudoji ir džiaugiesi. Bet pažvelkime giliau. Sakykime serveris yra Intel i7 – vienas pigesnių varijantų, todėl paplitęs Lietuvoje. Procesorius susideda iš 4 branduolių, kurie virtualiai skeliami per pusę ir veikia kaip 8 branduoliai. Procesoriaus greitis yra 2,66GHZ. Iš to seka klausimas, kaip čia taip yra, kad parduoda man už 20LT 3GHz procesorių? Čia dar viena apgaulė, kurią virtualiai jums siūlo virtualių serverių nuomotojai.

Hostuda.com – tai tikrai dedikuoti serveriai ir hostingas, kuris neslepia nieko nuo savo klientų!